Deep Water Solo w Tajlandii

Wpis ten jest rozszerzeniem artykułu "Wspinanie w Tajlandii". Zachęcam do przeczytania całości.

Deep water solo to marzenie sporej ilości wspinaczy. Piękny lazur pod Tobą, błękit nieba nad głową, a przy prawidłowym odpadnięciu od skały najwyżej pomoczysz sobie buty.


Deep water soloRejonów do DWS jest na świecie wiele: Majorka, Chorwacja, Turcja i inne. My również testowaliśmy Tajlandię. Za pierwszym razem, parę lat temu, zrobiliśmy to na własną rękę, wypożyczywszy kajak. Wtedy więcej było wiosłowania i badania głębokości wody pod skałą. Trochę zabawy, śmiechu i macania skały. Za drugim razem podeszliśmy do sprawy bardziej profesjonalnie i wykupiliśmy miejsca w łodzi na wyjeździe organizowanym przez jedną z tajskich szkół wspinania. Long tail boatem dopłynęliśmy do wyspy Ko Poda (Koh Poda) i tam zaczęła się zabawa.

Deep water solo climbing to bardziej deep water solo, bo wspinania we wspinaniu jak dla nas było zdecydowanie za mało. Chodziło o to, by skoczyć. Trzeba przyznać uczciwie, że większość przerażało skakanie do wody z kilkunastu metrów, więc zakres naszej zabawy był ograniczony. W naszej łódce byli jednak śmiałkowie, którzy odważyli się wykonać skoki z 20-25m.

Wspinanie w mokrych butach i bez magnezji dla wspinacza jest mało komfortowe, więc należy podejśc do tematu na luzie, zabrać maskę do snorklingu i najlepiej zapomnieć o magnezji. Swobodne odpadanie przy wykonywaniu trudnego przechwytu to raczej też przyjemność dla mocno zaawansowanych. Z obserwacji wynika, że wszyscy skaczą plecami do skały, by móc się odpowiednio wyprostować i ustawić do zderzenia z wodą.


Będąc w Tajlandii, deep water solo jest na top-liście rzeczy do spróbowania, oczywiście zaraz po mango sticky rice :)

Wyjazd do Tajlandii

wyjazdCzesz uczestniczyć w zorganizowanym wyjeździe wspinaczkowym do Tajlandii lub kursie wspinaczkowym?

Kliknij po szczegóły