6 dni

czas trwania

Jura Krakowsko-Częstochowska lub Sokoliki (Góry Sokole)

lokalizacja

3-4

liczba kursantów

770 zł

cena za osobę


Kurs skałkowy (kurs wspinaczki skalnej) jest najbardziej kompleksowym rodzajem szkolenia wspinaczkowego.

Będzie czekało Cię dużo tego co najfajniejsze: wspinania i nauki praktycznej w skałkach, a popołudniami lub wieczorami uzupełnianie wiedzy poprzez udział w zajęciach teoretycznych. Jest to również świetny kurs dla osób chcących w przyszłości wziąć udział w kursie taternickim, przygotowującym do wspinania w górach.

Reasumując. Uzyskasz potrzebną wiedzę na temat samodzielnego wspinania w terenie skalnym po drogach jedno i wielowyciągowych, zarówno tych ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne, jak i na własnej asekuracji (tradowych).


Program

Program kursu skałkowego jest kompletny. Obejmuje wspinaczkę z dolną asekuracją (samodzielnie, jak i w zespole, zarówno po drogach krótkich, jak i wielowyciągowych), zjazdy z auto-asekuracją, podchodzenie po linie, poznawanie różnych technik wspinania, budowanie stanowisk i zakładanie punktów asekuracyjnych na własnej protekcji (z wykorzystaniem kości oraz naturalnych formacji skalnych), węzły wspinaczkowe itd. Nauczysz się wszystkiego co jest niezbędne do samodzielnego wspinania po drogach sportowych oraz na własnej protekcji (trad).

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu, stylów wspinania, skal trudności, rejonów wspinaczkowych, teorii asekuracji, węzłów, etyki, niebezpieczeństw w skałkach i górach oraz wielu innych ciekawych górskich tematów.


Jak to wygląda w praktyce?

Nie będziesz miał/a czasu na nudę! Niemalże cały dzień kursowy wypełniony jest wspinaniem i ciekawymi wykładami, a często kończy się wpólnym ogniskiem i długimi rozmowami o górach przy blasku księżyca. Trudności dróg wspinaczkowych dopasowywane są do poziomu kursantów, zatem nie ma obawy, że będziesz za słaba/y lub za mocna/y. Każdy znajdzie cel na miarę własnych aspiracji i możliwości. Zazwyczaj wszyscy nocujemy w jednej lokalizacji (nazywaną bazą szkoleniową), co ułatwia szkolenie - jednakże nie jest to wymagane. Noclegi takie może zorganizować instruktor w cenie około 30 zł (pokoje 2-4 osobowe z pościelą, aneksem kuchennym i własną łazienką). Dla kursantów z Trójmiasta możliwy jest wspólny dojazd i powrót samochodem.


Polska:

Jura Krakowsko-Częstochowska
Instruktor Marcin Kraszewski

Bazą noclegową i szkoleniową jest Olsztyn koło Częstochowy, Złoty Potok koło Janowa lub Mirów. Zależne jest to od poziomu kursantów oraz dostępności noclegów. W czasie jednego kursu celowo szkolimy się i wspinamy w różnych rejonach Jury Północnej oraz Środkowej (Zawierciańskiej). Postępujemy tak jako jedna z niewielu szkół wspinania, aby kursanci poznali jak najwięcej rejonów, do których będa mogli w przyszłości przyjechać już samodzielnie. Zazwyczaj tymi miejscami są: Olsztyn k. Częstochowy, Mirów, Dolina Wircicy, Podlesice i Rzędkowice.

  • Brak wolnych miejsc

Góry Sokole (Sokoliki)
Instruktor Mikołaj Winiarski

Kurs skałkowy odbywa się w Sokolikach i Rudawach Janowickich, bazą noclegową i szkoleniową jest camp wpinaczkowy 9up w Trzcińsku obok Janowic Wielkich.

  • Wtorek 11.09 do Niedziela 16.09 - 4 miejsca
  • W pozostałych terminach brak wolnych miejsc

Zagranica:

Istnieje możliwość zorganizowania kursu skałkowego poza terytorium Polski, np. w Dolomitach czy Maroku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt, ustalimy termin i szczegóły.