6 dni

czas trwania

Jura Krakowsko-Częstochowska lub Góry Sokole (Sokoliki)

miejsce

3-4

ilość kursantów

750 zł

cena / osoba


Program kursu skałkowego obejmuje wspinaczkę z dolną asekuracją (również w zespole i po drogach wielowyciągowych), zjazdy z auto-asekuracją, podchodzenie po linie, poznawanie różnych technik wspinania, zakładanie stanowisk i punktów asekuracyjnych na własnej protekcji (z wykorzystaniem kości, friendów, naturalnych formacji skalnych), węzły itd. Nauczysz się wszystkiego co jest niezbędne do samodzielnego wspinania po drogach sportowych oraz na własnej protekcji (tradowo).

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu, stylów wspinania, skal trudności, rejonów wspinaczkowych, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw w skałkach i górach oraz wielu innych.

Pełny kurs skałkowy (kurs wspinaczki skalnej) jest najbardziej kompleksowym rodzajem kursu.

Będzie czekało Cię dużo tego co najfajniejsze: wspinania i nauki praktycznej w skałkach, a popołudniami lub wieczorami uzupełnianie wiedzy poprzez udział w zajęciach teoretycznych. Jest to również świetny kurs dla osób chcących w przyszłości wziąć udział w kursie taternickim, przygotowującym do wspinaczki w górach.

Reasumując. Uzyskasz wszelką wiedzą na temat samodzielnego wspinania w terenie skalnym po drogach jedno i wielowyciągowych, zarówno tych ubezpieczonych w stałe punkty asekuracyjne, jak i na własnej asekuracji (trad).


Polska:

Jura Krakowsko-Częstochowska
Instruktor Marcin Kraszewski

Bazą szkoleniową jest Złoty Potok k. Janowa lub Mirów. W czasie jednego kursu wspinamy się w różnych rejonach Jury Północnej oraz Środkowej (Zawierciańskiej), tak aby kursanci poznali jak najwięcej miejsc, w których będa mogli w przyszłości wspinać się samodzielnie. Zazwyczaj są to: Olsztyn k. Częstochowy, Dolina Wircicy, Mirów, Rzędkowice i Podlesice.

Góry Sokole (Sokoliki)
Instruktor Mikołaj Winiarski

Kurs odbywa się w Sokolikach i Rudawach Janowickich, bazą szkoleniową jest wpinaczkowy camp 9up w Trzcińsku.


Zagranica:

Istnieje możliwość zorganizowania kursu skałkowego poza terytorium Polski, np. w Dolomitach czy Maroku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt, ustalimy termin i szczegóły.