4 dni

czas trwania

Jura Krakowsko-Częstochowska lub Góry Sokole (Sokoliki)

miejsce

3-4

ilość kursantów

1400 - 1600 zł

cena / osoba


Kurs ten przeznaczony jest dla osób które ukończyły kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych lub posiadają wiedzę z zakresu tego kursu, gdyż jest rozwinięciem programowym tego kursu. Jeśli nie jesteś absolwentem żadnego szkolenia, a chciałbyś nauczyć się wspinać osadzając własne punkty asekuracyjne, zapraszam na kurs skałkowy, który jest najbardziej kompleksowym szkoleniem i łączy w sobie te dwa kursy.

PZA

Kurs wspinaczki na własnej asekuracji odbywa się zgodnie z programem rekomendowanym przez Polski Związek Alpinizmu (PZA).

Program szkolenia obejmuje wspinaczkę z dolną asekuracją (również po drogach dwu-wyciągowych), zjazdy z auto-asekuracją, podchodzenie po linie, zakładanie stanowisk i punktów asekuracyjnych na własnej protekcji (z wykorzystaniem kości, friendów, naturalnych formacji skalnych), węzły, auto-ratownictwo oraz inne umiejętności, które nie zostały przekazane na kursie wspinaczki po drogach ubezpieczonych, a wymagane są do wspinania na własnej protekcji.

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw w skałkach i górach oraz wielu innych.

Będzie czekała Cię cała masa ciekawych atrakcji: wspinania i nauki praktycznej w skałkach, a popołudniami lub wieczorami uzupełnianie wiedzy poprzez udział w zajęciach teoretycznych. Jest to również odpowiedni kurs dla osób chcących w przyszłości wziąć udział w szkoleniu taternickim przygotowującym do wspinaczki w rejonach górskich.


Jura Krakowsko-Częstochowska
Instruktor: Marcin Kraszewski

Bazą noclegową i szkoleniową jest Olsztyn koło Częstochowy, Złoty Potok koło Janowa lub Mirów. Zależne jest to od poziomu kursantów oraz dostępności noclegów. W czasie jednego kursu celowo szkolimy się i wspinamy w różnych rejonach Jury Północnej oraz Środkowej. Postępujemy tak jako jedna z niewielu szkół wspinania, aby kursanci poznali jak najwięcej rejonów, do których będa mogli w przyszłości przyjechać już samodzielnie. Zazwyczaj tymi miejscami są: Olsztyn k. Częstochowy, Mirów, Dolina Wircicy, Podlesice i Rzędkowice.

Góry Sokole (Sokoliki) i Rudawy Janowickie
Instruktorzy: Marcin Kraszewski, Mikołaj Winiarski, Paweł Hałdaś, Krzysztof Zabłotny, Michał Górecki, Jakub Pawlak, Jarek Liwacz

Kurs organizujemy na terenie Gór Sokolich (Sokolików) oraz Rudaw Janowickich położonych na Terenie Sudetów Zachodnich niedaleko Jeleniej Góry. Organizujemy również zajęcia na Kruczych Skałach położonych w Karpaczu. Bazą noclegową i szkoleniową zazwyczaj jest camp wpinaczkowy 9up w Trzcińsku obok Janowic Wielkich, ale nie ma przeciwskazań aby kursanci korzystali z innych noclegów.