4 dni

czas trwania

Jura Krakowsko-Częstochowska lub Góry Sokole (Sokoliki)

miejsce

3-4

ilość kursantów

800 zł

cena / osoba


Kurs ten przeznaczony jest dla osób które ukończyły kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych lub posiadają wiedzę z zakresu tego kursu, gdyż jest rozwinięciem programowym tego kursu. Jeśli nie jesteś absolwentem żadnego szkolenia, a chciałbyś nauczyć się wspinać osadzając własne punkty asekuracyjne, zapraszam na kurs skałkowy, który jest najbardziej kompleksowym szkoleniem i łączy w sobie te dwa kursy.

Program szkolenia obejmuje wspinaczkę z dolną asekuracją (również po drogach dwu-wyciągowych), zjazdy z auto-asekuracją, podchodzenie po linie, zakładanie stanowisk i punktów asekuracyjnych na własnej protekcji (z wykorzystaniem kości, friendów, naturalnych formacji skalnych), węzły, auto-ratownictwo oraz inne umiejętności, które nie zostały przekazane na kursie wspinaczki po drogach ubezpieczonych, a wymagane są do wspinania na własnej protekcji.

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw w skałkach i górach oraz wielu innych.

Będzie czekała Cię cała masa ciekawych atrakcji: wspinania i nauki praktycznej w skałkach, a popołudniami lub wieczorami uzupełnianie wiedzy poprzez udział w zajęciach teoretycznych. Jest to również odpowiedni kurs dla osób chcących w przyszłości wziąć udział w szkoleniu taternickim przygotowującym do wspinaczki w rejonach górskich.


Polska:

Jura Krakowsko-Częstochowska
Instruktor Marcin Kraszewski

Bazą szkoleniową jest Mirów, Olsztyn pod Częstochową lub Złoty Potok k. Janowa. W czasie jednego kursu wspinamy się w różnych rejonach Jury Północnej oraz Środkowej (Zawierciańskiej), tak aby kursanci poznali jak najwięcej miejsc. Zazwyczaj są to: Olsztyn k. Częstochowy, Dolina Wircicy, Mirów, Rzędkowice i Podlesice.

Góry Sokole (Sokoliki)
Instruktor Mikołaj Winiarski

Kurs odbywa się w Rudawach Janowickich i Sokolikach, bazą jest wpinaczkowy camp 9up w Trzcińsku.