4 dni

czas trwania

zagranica, do ustalenia

miejsce

2-3

ilość kursantów

1500 zł + dojazd instruktora

cena / osoba

Proponowane miejsca: Dolomity (Włochy), Arco (Włochy), Finale Ligure (Włochy), okolice Alicante (Hiszpania), Höllental (Austria), Paklenica (Chorwacja), Wąwóz Todra (Maroko), Ton Sai (Tajlandia).


Program jest podobny do programu kursu wspinania sportowego (obejmuje wspinaczkę z dolną asekuracją, podchodzenie po linie, zjazdy z auto-asekuracją, zakładanie stanowisk, poznawanie różnych technik wspinania, węzły itd.), ale skupia się na wspinaczce na drogach długich (większa ilość wyciągów do wspinania, dłuższa linia zjazdów, ekspozycja).

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu (szpeju), strategii, rejonów wspinaczkowych, skal trudności, stylów wspinania, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw podczas wspinaczek na drogach wielowyciągowych oraz wielu innych.

Kurs wspinaczki wielowyciągowej jest najbardziej odpowiednim kursem dla osób chcących spróbować wspinaczek na wyższych ścianach, ale bez potrzeby nauki zakładania własnej asekuracji i podejmowania ryzyka z tym związanego. Zaczynamy od wspinania zespołowego po drogach jedno-wyciągowych, uczymy się zjazdów i innych technik linowych, po czym rozpoczynamy wspinanie na drogach dłuższych. Dużą uwagę przykładam do taktyki oraz ergonomii operacji na stanowiskach i zwiększenia szybkości poruszania się w dużej ścianie..

Wspinaczka wielowyciągowa to zupełnie inny rodzaj przygody wspinaczkowej, który zdecydowanie powinienieś spróbować!