Wspinaczkowa wyprawa do Laotańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej

Wyruszcie w podróż do odległej krainy, prawie w całości porośniętej dżunglą. Na północy kraju rozciągają się liczne wyżyny i góry, a w środkowej części można znaleźć piękne skały.


Highline w Laosie i miejsce w którym będziemy sie wspinać. Jest to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, gdzie nikomu się nie spieszy, bo praca nie jest najważniejsza. W Laosie czas płynie swoim własnym tempem, jak Mekong wijący się pomiędzy górami.

Laotańczycy nie podróżują, nie stać ich na to. Na północy kraju drogi są w fatalnym stanie (już nigdy nie będziesz narzekać na stan polskich dróg :), a ceny transportu zawyżone. Na szczęście nasz czas spędzony na przemierzaniu laotańskich dróg ograniczy się do minimum, bo nasz czas w Laosie wykorzystamy do maksimum na wspinanie! Niesamowite formacje skalne w Laosie. A wspinamy się tu po pierwszej jakości wapiennych skałach o niebywałych strukturach: bogato urzeźbione, pionowe, przewieszone, dachy, stalaktyty, tufy. Czasami wręcz zabawnych formacji, niespotykanych w innych miejscach świata. Istne skalne szaleństwo :). Rejon został odkryty przez niemców Volkera i Isabelle Schöffl w 2002 roku. Do tego momentu otwarto tam już paręset dróg o różnej trudności, od 4c do 8c, a długości od 20 do 45 metrów!

Droga wspinaczkowa w Laosie.Laotańczycy są serdeczni i gościnni, często nie mają zbyt wiele dóbr materialnych, ale doceniają to, że są zdrowi, mają dom (co z tego, że to bambusowa chata) i rodzinę. To również dla nich warto jechać do Laosu. Szczególnie urokliwe są dzieci, które gdy tylko ujrzą białego człowieka krzyczą z uśmiechem „sabaidee” (dzień dobry)! W żadnym innym kraju w Azji nie spotkacie się z tak życzliwym przyjęciem. To co - lecie? :)
Proponowany program wyprawy:

 • Dzień 1 Polska
  Wylot w Polski.
 • # Dzień 2 Bangkok, Tajlandia
  Przylot do Tajlandii. Zwiedzane Bangkoku (dobra okazja do zobaczenia Grand Palace i świątyni Phra Kaew). Transfer nocnymi, klimatyzowanymi autokarami do północno-wschodniej Tajlandii.
 • # Dzień 3 Prowincja Nakhon Phanom, Tajlandia
  Przyjazd wcześnie rano do Nakhon Phanom, pięknego miasta położonego nad Mekongiem. Zakwaterowanie, odpoczynek, zwiedzanie miasta, świątyń buddyjskich, zakupy (nocny-market).
 • # Dzień 4 Laos
  Autokar do Laosu, przekroczenie granicy laotańskiej. Zatrzymanie się w mieście Thakhek (Tha Khaek). Dalszy tranfer do rejonów wspinaczkowych. Zakwaterowanie na miejscu. Pierwszy wieczór wspinania!
 • Dni 5-13 Laos
  Wspinanie, kursy wspinaczkowe i pozostałe atrakcje.
 • Dzień 14 Laos
  Wspinanie rano, wyjazd. Transfer z przestankiem w Thakhek do Nakhon Phanom. Wyjazd nocnym aktokarem do Bangkoku.
 • # Dzień 15 Bangkok, Tajlandia
  Przyjazd wcześnie rano, zakwaterowanie, dalsze zwiedzanie atrakcji stolicy (Floating Market, Wat Arun, Chinatown) + "Bangkok by night" (na Khao San Road) :)
 • Dzień 16 Bangkok, Tajlandia
  Transfer na lotnisko, wylot z Bangkoku.
 • Dzień 17 Polska
  Przylot do Polski.