4 dni

czas trwania

Dowolne, do ustalenia

miejsce

3-4

ilość kursantów

1100 - 1200 zł (Polska),
+ dojazd instruktora (Świat)

cena / osoba


Kurs odbywa się zgodnie z programem rekomendowanym przez Polski Związek Alpinizmu (PZA).

PZAProgram obejmuje wspinaczkę na wędkę jak i z dolną asekuracją, również wspinanie w zespole po drogach dwu-wyciągowych, zjazdy z auto-asekuracją, podchodzenie po linie, poznawanie różnych technik wspinania, zakładanie stanowisk, węzły itd.

Zajęcia praktyczne przeplatane są wykładami na temat sprzętu, rejonów wspinaczkowych, skal trudności, stylów wspinania, teorii asekuracji, etyki, niebezpieczeństw w skałkach oraz wielu innych.

Obojętnie czy wspinałaś/eś się już na ściankach, w skałkach na wędkę, czy jest to Twoja pierwsza przygoda ze wspinaniem. Kurs wspinaczki po drogach ubezpieczonych jest najbardziej odpowiednim szkoleniem dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze wspinaniem w skałkach. Zaczynamy od wspinania na wędkę, poprzez wspinanie z dołem (prowadzenie), po wspinanie na drogach dwu-wyciągowych w zespole. Wszystko w bezpiecznych warunkach, na drogach ubezpieczonych. Dużą uwagę przykładam do przekazania technik poruszania się w różnych formacjach (płyta, zacięcie, komin, rysa, filar itd), odpowiedniego ustawienia ciała i pracy nóg. Tak abyś nauczył/a się płynnego i bezpiecznego poruszania w skale, czerpiąc z tego przyjemność.

Będzie czekało Cię dużo tego co najfajniejsze: wspinania i nauki praktycznej w skałkach, a popołudniami lub wieczorami uzupełnianie wiedzy poprzez udział w zajęciach teoretycznych.