9 dni

długość wyjazdu

8-10

ilość osób

1500 zł

cena / osoba

9-17 października 2022 (zobacz wydarzenie na Facebooku)

data wyjazdu


Obóz wspinaczkowy z możliwością stworzenia własnej drogi na greckiej wyspie Karpathos

Karpathos to klimat wczesnego Kalymnos. Czy marzyłeś kiedyś o wspinaniu się tam w okresie gdy wspinacze byli tylko dodatkiem do pięknego i dzikiego krajobrazu wyspy? A czy nie przeszło Ci kiedyś przez myśl jak to by było współtworzyć drogę wspinaczkową? A gdybyś mógł ją jako pierwszy poprowadzić i nazwać? Zostawić coś po sobie do kolejnych pokoleń wspinaczy.


Wspinanie na KarpathosPomyślisz pewnie, że to niemożliwe, bo nie masz doświadczenia jako ekiper. I masz rację, samemu nie miałbyś takiej możliwości. To dosyć długi proces, który wymaga wiedzy i sprzętu.

Dlatego niewykorzystanie tej okazji byłoby błędem! A ta okazja to wspacie doświadczonych ekiperów ze sprzętem, materiałami i całą niezbędną wiedzą, w tym ekipera, którzy zna wyspę jak mało kto i jest autorem przewodnika wspinaczkowego po tym miejscu.

Poza tym wspinanie, wspinanie i jeszcze raz wspinanie! Czekają na Ciebie piękne drogi wspinaczkowe, które możesz przewspinać wraz z instruktorem PZA.

Czy można dołożyć jeszcze więcej? Można! Dokładamy gorące morze i bajeczne plaże. Znamy te najlepsze i chętnie Cię na nie zabierzemy ;). Więcej o wyspie możesz poczytać tutaj.


Bajeczne formacje w reojnie Wild Bianka

W cenie:

7 dni wspinania i tworzenia dróg wspinaczkowych!

  • wspinanie pod okiem instruktora PZA, dobrane do potrzeb i umiejętności uczestników;
  • całodniowy warsztat ekiperski z ekiperem PZA, kustoszem rejonu i autorem przewodnika wspinaczkowego po Karpathos;
  • uczestnictwo w pracach ekiperskich*, potrzebny sprzęt i materiały, a dla samodzielnych wspinaczy unikalna możliwość poprowadzenia i nazwania własnej drogi wspinaczkowej!

Relaks w rejonie Chickens Bay w Adia

Poza ceną:

  • loty - 1292 zł (z Warszawy, greckie linie) lub 856 zł (z Warszawy, greckie linie + tanie linie) - ceny na dzień 8 sierpnia. Możliwe też wyloty z innych miast,
  • transport na miejscu (transfery z lotniska, dojazdy w skały, przemieszczanie się po wyspie wynajętymi samochodami) - 60 euro,
  • noclegi - 13 euro / doba (dwuosobowe apartamenty w pensjonacie nad morzem),
  • wyżywienie - indywidualnie, wedle uznania, można zamówić w pensjonacie, można gotować, można odwiedzać restauracje.

Przygotowania do otwarcia drogi wspinaczkowej

Opcjonalnie:

  • wynajem sprzętu wspinaczkowego (lina, komplet ekspresów, przyrząd asekuracyjny) na cały obóz - 60 euro.

*Poziom zaangażowania w prace ekiperskie będzie zależał od indywidualnych umiejętności wspinaczkowo-technicznych. Decydował o tym będzie ekiper prowadzący prace. Osoby które nie będą chciały uczestniczyć w pracach ekiperskich, będą mogły te dni poświęcić na wspinanie lub odpoczynek na plaży :)Opiekunowie:

Artur Kraszewski - doświadczony ekiper z licencją Polskiego Związku Aplinizmu, wspinacz, znawca rejonu, autor dziesiątek dróg wspinaczkowych na Karpathos oraz przewodnika wspinaczkowego po wyspie.

Marcin Kraszewski - Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, ekiper posiadający licencję akiperską PZA, również autor dróg wspinaczkowych na Karpathos.Parę ujęć z naszych prac ekiperskich na Karpathos:Widok na rejony skalne z drona:Dłuższy film o otwieraniu dróg wspinaczkowych na Karpathos:Karpathos niewspinaczkowo:Zachęcamy do kontaktu